Son kullanıcı Lisans Sözleşmesi

UYGULAMAYI BU WEB SİTESİNDEN İNDİRMEDEN VEYA ÇEVRİMİÇİ OLARAK KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN.

Bu son kullanıcı lisans sözleşmesi (EULA), siz (Son Kullanıcı veya siz) ile Frank Perkins Way, Peterborough, PE1 5FQ, Birleşik Krallık adresinde kayıtlı Perkins Engines Company Limited (Lisans Veren veya biz) arasında şunlara yönelik yasal bir sözleşmedir:

  • Perkins MyEngine v2.8.5 mobil uygulama yazılımı, yazılımla birlikte sağlanan veriler ve bunlarla ilgili medya (Uygulama) ve
  • elektronik belgeler (Belgeler) ve
  • Perkins SmartCap'i kullandığınız yerlerde SmartCap ile ilgili olarak Uygulamanın kullanımına yönelik şartlar.

Size bu Uygulamanın ve Belgelerin kullanımına yönelik, bu EULA'yı temel alan ve bu Uygulamanın indirildiği herhangi bir uygulama mağazası tedarikçisi veya site operatörü (Uygulama Mağazası) tarafından uygulanabilecek tüm kural veya politikalara tabi olan bir lisans veriyoruz. Uygulamayı veya Belgeleri size satmıyoruz. Uygulamanın ve Belgelerin daimi sahibi olmaya devam edeceğiz.

İŞLETİM SİSTEMİ GEREKSİNİMLERİ BU UYGULAMA İÇİN BİR AKILLI TELEFON VEYA TABLET CİHAZI GEREKLİDİR. İNTERNET ERİŞİMİ VE APPLE IOS 8.1 VE SONRAKİ SÜRÜM VEYA ANDROID 4.4 VE SONRAKİ SÜRÜM İŞLETİM SİSTEMLERİ.

ÖNEMLİ BİLDİRİM:

  • UYGULAMAYI UYGULAMA MAĞAZASINDAN İNDİREREK VEYA "KABUL ET" DÜĞMESİNE TIKLAYARAK SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLACAK LİSANS ŞARTLARINI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. LİSANS ŞARTLARI, ÖZELLİKLE 1.5 MADDESİNDE AÇIKLANAN GİZLİLİK POLİTİKASI VE 7 MADDESİNDEKİ SORUMLULUK SINIRLAMALARINI İÇERİR.
  • BU LİSANS ŞARTLARINI KABUL ETMİYORSANIZ UYGULAMANIN VE BELGENİN LİSANSINI SİZE VERMEYİZ VE UYGULAMAYI İNDİRME İŞLEMİNİ HEMEN DURDURMANIZ VEYA ZATEN YÜKLENDİYSE UYGULAMAYI KALDIRMANIZ GEREKİR.

Gelecekte başvurmak üzere bu EULA'nın bir kopyasını yazdırmalısınız.

Kabul edilen şartlar

1. Kabul edilen hususlar

1.1 Bu EULA'nın şartları; Uygulama veya Uygulama aracılığıyla erişilen tüm hizmetler (Hizmetler) için geçerlidir; buna, Uygulamaya ya da herhangi bir Hizmete yönelik güncellemeler ya da eklemeler dahildir ancak ayrı koşullarla sunulmaları halinde o koşullar geçerli olacaktır. Uygulamaya veya Hizmete açık kaynak kodlu bir yazılım eklendiyse açık kaynak kodlu lisansın şartları, bu EULA'nın şartlarından bazılarını geçersiz kılabilir.

1.2 Bu şartları, size değişikliklerin ayrıntılarını göndermek veya Uygulamayı bir sonraki başlatışınızda değişikliği size bildirmek suretiyle herhangi bir zamanda değiştirebiliriz. Yeni şartlar ekranda gösterilebilir ve Uygulama ile Hizmetleri kullanmaya devam edebilmeniz için bunları okuyup kabul etmeniz gerekebilir.

1.3 Uygulamada yapılacak değişiklikler zaman zaman Uygulama Mağazası üzerinden yayımlanabilir. Güncellemeye bağlı olarak Uygulamanın en son sürümünü indirene veya çevrimiçi olarak kullanana ve tüm yeni şartları kabul edene kadar Hizmetleri kullanamayabilirsiniz.

1.4 Sahip olmadığınız ancak kontrol ettiğiniz ve 2.2(a) maddesinde açıklanan cep telefonunun veya el tipi cihazın (Cihazlar) sahiplerinden izin aldığınız ve Uygulamanın bir kopyasını Cihazlara indirdiğiniz varsayılacaktır. Size ve onlara, Cihazlar üzerindeki internet erişimi nedeniyle sizin ve onların hizmet sağlayıcıları tarafından ücret yansıtılabilir. Sahibi olup olmadığınıza bağlı olmaksızın Cihazlar üzerinde veya Cihazlar ile bağlantılı olarak Uygulamanın ya da Hizmetlerin kullanılmasına ilişkin bu EULA'nın şartları kapsamındaki sorumluluğu kabul edersiniz.

1.5 www.perkins.com/gizlilik-politikasi adresinde bulunan gizlilik politikamızın şartları (Gizlilik Politikası) zaman zaman referans olarak bu EULA'ya eklenir ve bu Hizmetler için geçerli olur. Ayrıca Uygulamayı veya Hizmetleri kullanarak internet iletimlerinin hiçbir zaman tamamen gizli veya güvenli olmayacağını kabul ve tasdik edersiniz. Uygulamayı veya Hizmetleri kullanarak gönderdiğiniz mesajların ya da bilgilerin, belirli bir iletimin şifrelendiğine dair özel bir bildirim olmasına rağmen başkaları tarafından okunabileceğini veya engellenebileceğini kabul edersiniz.

1.6 Uygulamayı veya Hizmetleri kullanarak ürünlerimizi iyileştirmek ve Hizmetleri size sunmak üzere internet tabanlı veya kablosuz Hizmetler için Cihazlar ve ilgili yazılım, donanım ve çevre birimleri hakkında teknik bilgileri toplayıp kullanmamıza izin verirsiniz.

1.7 Size en yakın distribütörü bulma hizmeti de dahil olmak üzere bazı Hizmetler, Cihazlardan gönderilen konum verilerini kullanır. Cihazda Uygulamanın konum hizmetleri ayarlarını kapatarak bu işlevi dilediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Bu Hizmetleri kullanırsanız konum tabanlı hizmetler ve teklifler sunmak ve geliştirmek için bize, bağlı kuruluşlarımıza ve lisans sahiplerimize konum verilerinizi ve sorgulamalarınızı iletmeye, toplamaya, tutmaya, saklamaya, işlemeye ve kullanmaya yönelik izin verirsiniz. Bu izni dilediğiniz zaman cihazınızdaki konum hizmetleri ayarlarını kapatarak geri çekebilirsiniz.

1.8 Uygulama veya Hizmet, diğer bağımsız üçüncü taraf web sitelerinin (Üçüncü Taraf Siteleri) bağlantılarını içerebilir. Üçüncü Taraf Siteleri bizim kontrolümüzde değildir; bu sitelerin içeriklerinden veya gizlilik politikalarından (varsa) sorumlu değiliz ve bunları desteklemiyoruz. Bu Üçüncü Taraf Siteleri aracılığıyla erişilen ürün veya hizmetlerin satın alımı ve kullanılması dahil olmak üzere bu sitelerle etkileşimleriniz konusunda kendi bağımsız muhakemenizi yürütmeniz gerekir.

1.9 Dahiliçerenözellikle veya örneğin terimlerini ya da benzer ifadeleri takip eden tüm sözcükler, örneklendirme olarak kabul edilecektir ve ilgili genel anlatımların genelliğini sınırlamayacaktır.

2. Lisansın verilmesi ve kapsamı

2.1 Bu EULA'nın şartlarına uymayı kabul ettiğinizi göz önünde bulundurarak size, bu EULA'ya referans olarak eklenmiş bu şartlara, Gizlilik Politikası'na ve Uygulama Mağazası Kuralları'na tabi olmak kaydıyla Uygulamayı Cihazlarda kullanmaya yönelik devredilemez ve münhasır olmayan bir lisans veririz. Diğer tüm hakları saklı tutarız.

2.2 Siz:

(a) Uygulamanın bir kopyasını, Uygulamayı yalnızca kişisel amaçlarınız için Cihazlarda görmek, kullanmak ve görüntülemek için teknik kriterleri karşılayan cihazlara indirebilir veya bu cihazlarda çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz ve

(b) Belgeleri yalnızca kişisel amaçlarınız için kullanabilirsiniz.

3. Lisans kısıtlamaları

Bu EULA'da aksi açıkça belirtilmedikçe veya yerel kanunlar aksine izin vermediği takdirde:

(a) Kopyalama işleminin, Uygulamanın normal kullanımı ile birlikte gelen bir eylem olması veya yedekleme ya da işletim güvenliği için gerekli olması durumları haricinde Uygulamayı veya Belgeleri kopyalamamayı;

(b) Uygulamayı veya Belgeleri kiralamamayı, ödünç vermemeyi, çevirmemeyi, birleştirmemeyi, uyarlamamayı, değiştirmemeyi ya da bunlara alt lisans vermemeyi;

(c) Uygulamanın tamamında veya herhangi bir bölümünde değişiklik ya da tadil yapmamayı veya Uygulamanın ya da herhangi bir bölümünün diğer programlarla birleştirilmesine veya bunlara eklenmesine izin vermemeyi;

(d) Uygulamanın tamamını veya herhangi bir bölümünü kaynak koduna dönüştürmemeyi, bunları tersine çevirmemeyi, bunlar üzerinde tersine mühendislik uygulamamayı ya da Uygulamanın tamamına veya herhangi bir bölümüne dayanarak türev çalışmalar oluşturmamayı ya da bu tür eylemler gerçekleştirmeyi denememeyi kabul edersiniz. Bunlara ancak (1988 tarihli Telif Hakkı, Tasarımlar ve Patentler Yasası'nın 296A paragrafı uyarınca) bu işlemlerin, Uygulamanın başka bir yazılım programıyla birlikte çalışmasını sağlamak için gerekli olduğundan yasaklanamadığı durumlarda ve bu faaliyetler sırasında sizin tarafınızdan elde edilen bilgilerin:

(i) yalnızca Uygulamanın başka bir yazılım programıyla birlikte çalışmasını sağlamaya yönelik kullanılması;

(ii) yazılı iznimiz olmadan üçüncü taraflara gerekmedikçe ifşa edilmemesi veya iletilmemesi ve

(iii) Uygulamaya önemli ölçüde benzeyen bir yazılım oluşturmak için kullanılmaması halinde izin verilir;

(e) Uygulamanın tüm kopyalarını güvende tutmayı ve Uygulamanın tüm kopyalarının sayısı ve yeri konusunda doğru ve güncel kayıtlar bulundurmayı kabul edersiniz;

(f) telif hakkı bildirimimizi herhangi bir ortamda oluşturduğunuz tüm tam ve kısmi Uygulama kopyalarına eklemeyi kabul edersiniz;

(g) Uygulamayı bizden önceden yazılı izin almaksızın başka kişilere herhangi bir biçimde tam veya kısmi olarak (nesne ve kaynak kodu dahil) sağlamamayı ya da başka bir şekilde sunmamayı kabul edersiniz ve

(h) Uygulama veya Hizmetler tarafından kullanılan ya da desteklenen teknolojiler (Teknoloji) için geçerli olan tüm teknoloji kontrol veya ihracat yasalarına ve düzenlemelerine uymayı kabul edersiniz.

Tüm bunlar birlikte Lisans Kısıtlamaları olarak anılır.

4. Kabul edilebilir kullanım kısıtlamaları

Sizin:

(a) Uygulamayı veya Hizmetleri yasa dışı bir şekilde, yasa dışı bir amaç için ya da bu EULA ile uyumsuz herhangi bir şekilde kullanmamanız veya Uygulamaya, Hizmetlere veya herhangi bir işletim sistemine izinsiz giriş yaparak ya da örneğin, virüsler veya zararlı veriler gibi kötü amaçlı kodları girerek hileli ya da kötü amaçlı bir şekilde davranmamanız;

(b) Bizim ya da Uygulamayı veya Hizmetleri kullanımınızla bağlantılı üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemeniz (herhangi bir materyalin gönderilmesi dahil) (bu EULA aracılığıyla bu tür bir kullanıma yönelik bir lisans verilmediği ölçüde);

(c) küçük düşürücü, saldırgan veya başka bir şekilde Uygulamanın ya da Hizmetlerin kullanımıyla ilgili kabul edilemez materyalleri iletmemeniz;

(d) Uygulamayı veya Hizmetleri sistemlerimizi ya da güvenliğimizi zedeleyecek, etkisiz kılacak, kapasitelerini aşacak, bunlara zarar verecek ya da bunları tehlikeye atacak veya başkalarına müdahale niteliğinde olabilecek şekilde kullanmamanız ve

(e) Hizmetlerden veya sistemlerimizden bilgi ya da veri toplamamanız veya almamanız ya da Hizmetleri çalıştıran sunuculara gönderilen veya bu sunuculardan alınan iletimlerin şifresini çözmeye çalışmamanız gerekir.

Kabul Edilebilir Kullanım Kısıtlamaları.

5. SmartCap

5.1 Perkins SmartCap ile ilgili olarak izin verdiğiniz iletişimler konusunda seçme hakkına sahip olacaksınız. Tam erişim ve paylaşıma izin vermeyi seçtiğiniz yerlerde:

(a) Kapsam dahilindeki her bir SmartCap'in verileri cihazınıza göndereceğini ve buna size ait olmayan motorlardaki SmartCap uygulamalarının dahil olduğunu;

(b) Cihazınızın bu verileri akıllı telefonunuz aracılığıyla merkezi sunucuya göndereceğini ve bu verilerin gönderilme sıklığını SmartCap menülerinden seçebileceğinizi ve

(c) Sadece WiFi'a bağlanıldığında göndermeyi seçmediğiniz sürece bu verilerin cihazınızdaki verileri kullanabileceğini kabul ediyorsunuz.

5.2 Bu EULA yalnızca SmartCap'in MyPerkinsApp ile birlikte kullanılması için geçerlidir. SmartCap'i satın alımınıza ilişkin diğer koşul ve şartlar ile tüm garantiler, SmartCap veya motorunuza ilişkin satış sözleşmeniz kapsamında olacaktır.

6. Fikri mülkiyet hakları

6.1 Dünyanın herhangi bir yerinde Uygulama, Belgeler ve Teknoloji içindeki tüm fikri mülkiyet haklarının bize veya lisans verenlerimize ait olduğunu, size Uygulamadaki hakların lisansının verildiğini (satılmadığını) ve Uygulama, Belgeler veya Teknoloji ile bağlantılı olarak her birini bu EULA şartları kapsamında kullanma hakkı dışında herhangi bir hakkınız olmadığını onaylarsınız.

6.2 Uygulamaya kaynak kodu biçiminde erişme hakkınızın bulunmadığını onaylarsınız.

7. Sınırlı garanti ve destek

7.1 Biz:

(a) Uygun şekilde ve tasarımına uygun bir işletim sisteminde kullanıldığında Uygulamanın önemli ölçüde Belgelerde açıklanan işlevlerle uyumlu bir performans göstereceğini ve

(b) Belgelerin esasa ilişkin olarak Uygulamanın çalışmasını doğru şekilde açıkladığını

Uygulamanın indirildiği veya Cihazlarda çevrimiçi olarak kullanıldığı tarihten itibaren 14 günlük bir süre (Garanti Süresi) boyunca garanti ederiz.

7.2 Garanti Süresi içinde Uygulamada herhangi bir kusur veya arıza olduğunu ve bunun sonucunda Uygulamanın Belgeler ile uyumlu bir şekilde çalışmadığını yazılı olarak bize bildirmeniz halinde Uygulamanın satın alma bedeli tutarında bir geri ödeme almaya hak kazanırsınız.

7,3 Garanti şu durumlarda geçerli olmaz:

(a) Uygulamadaki veya Hizmetlerdeki kusurun ya da arızanın nedeni, Uygulamayı değiştirmeniz veya başkalaştırmanız ise;

(b) Uygulamadaki kusurun veya arızanın nedeni, Uygulamayı bu EULA'nın şartlarını ihlal edecek bir şekilde kullanmanız ise;

(c) Lisans Kısıtlamalarından veya Kabul Edilebilir Kullanım Kısıtlamalarından birini ihlal ettiyseniz.

7.4 Bu garanti, açıklandığı gibi olmayan veya arızalı yazılımla ilgili yasal haklarınıza eklenir.

7.5 Uygulama ile ilgili teknik sorunlar konusunda destek almak için myappsupport@perkins.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.  Size 2 iş günü içinde dönüş yapmaya çalışacağız.

8. Sorumluluğun sınırlandırılması

8.1 Uygulamanın bireysel gereksinimlerinizi karşılamak için geliştirilmediğini kabul edersiniz ve bu nedenle, Belgelerde açıklandığı şekilde Uygulamanın sunduğu olanakların ve işlevlerin gereksinimlerinizi karşıladığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

8.2 Uygulamayı ve Belgeleri tekrar satış amaçları için kullanmamayı ve kar kaybı, iş kaybı, iş durması veya iş fırsatının kaybedilmesi gibi durumlar için size karşı bir yükümlülüğümüz olmadığını kabul edersiniz.

8.3 Servis aralıkları ile ilgili tüm tavsiyelerin yalnızca öneri niteliğinde olduğunu ve sadece sağladığınız motor bilgileri ile bağlantılı olduğunu onaylarsınız. Motorun eklendiği ekipmanlar için farklı servis gereksinimleri veya tavsiyeler olabilir; bu nedenle, ekipmanınıza üretici talimatları doğrultusunda servis uyguladığınızdan emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

8.4 Servis için Uygulamada verilen öneriler, kayıt işleminin bir parçası olarak bize sağladığınız bilgiler ile hesap bilgilerine dayanır ve yalnızca tipik aylık kullanımınızı tahmin eder; bu nedenle, gerçek kullanım saatini yansıtmayabilir. Ekipmanınızın servis işlemlerini gerçek kullanımınıza dayanarak gerçekleştirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

8.5 Uygulama, Perkins motorları için servis sunan yerel servis temsilcilerinin bilgilerini sağlayacaktır. Ancak motorun eklendiği ekipmanlar, servis temsilcilerinin servis işlemlerini uygulaması için uygun olmayabilir ve herhangi bir servis işlemini ayarlarken ekipman üreticinizin tavsiyelerini uygulamanız gerekir.

8.6 Perkins, Uygulamada bilgileri sağlanan herhangi bir hizmet temsilcisi tarafından sağlanan hizmet kalitesini hiçbir şekilde garanti veya temin etmez.

8.7 SmartCap, sadece sınırlı bilgiler gönderir; bu nedenle, motorunuzu izlemeye devam etmek ve servis ile bakım işlemlerini motorunuzun yayımlanan bakım talimatlarına uygun olarak gerçekleştirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

8.8 Biz yalnızca bu EULA'yı ihlal etmemizin öngörülebilir bir sonucu olarak karşı karşıya kaldığınız kayıp veya zararlardan ya da 7.8 maddesinde belirtilen kadarıyla ihmalimizden sorumlu oluruz ancak öngörülemez kayıp veya zararlardan sorumlu olmayız. Kayıp veya zararların öngörülebilir kabul edilmesi için ihlalimizin açık bir sonucu olması veya EULA'yı size sağladığımız zaman siz ve bizim tarafımızdan üzerinde düşünülmüş olması gerekir.

8.9 Sözleşmeye riayetsizlik, haksız eylem (ihmal dahil) veya başka bir biçimde bu EULA kapsamında veya bu EULA ile bağlantılı olarak maksimum toplam sorumluluğumuz (herhangi bir Hizmeti kullanımınız dahil) her koşulda, Uygulama için ödenen toplam tutarın iki katıyla sınırlı olacaktır. Bu, 7.9 maddesinde belirtilen türde kayıplar için geçerli değildir.

8.10 Bu EULA'daki hiçbir şey şunlara yönelik sorumluluğumuzu sınırlamaz veya hariç tutmaz:

(a) ihmalimizden kaynaklanan ölüm veya yaralanma;

(b) sahtekarlık veya yalan beyanda bulunma ve

(c) İngiltere kanunları uyarınca hariç tutulamaz veya sınırlanamaz diğer tüm sorumluluklar.

9. Fesih

9.1 Aşağıdaki durumlarda bu EULA'yı size yazılı bir bildirimde bulunarak derhal feshedebiliriz:

(a) bu EULA'nın esasına ilişkin bir ihlalde bulunur veya bu davranışı tekrarlar ve size bu durumu düzeltmeniz gerektiğine dair yazılı bir bildirim gönderildikten sonra 14 gün içinde düzeltmezseniz (düzeltilebilir bir durumsa);

(b) Lisans Kısıtlamalarından veya Kabul Edilebilir Kullanım Kısıtlamalarından birini ihlal ederseniz.

9.2 Herhangi bir nedenle fesih gerçekleştirildikten sonra:

(a) Bu EULA kapsamında size verilen tüm haklar geri alınır;

(b) Hizmetleri kullanmak da dahil olmak üzere bu EULA kapsamında izin verilen tüm faaliyetleri derhal durdurmanız gerekir;

(c) Uygulamayı tüm Cihazlardan derhal silmeniz veya kaldırmanız ve size ait olan, size emanet edilen veya sizin kontrolünüzde olan tüm Uygulama ve Belge kopyalarını derhal imha etmeniz ve bunları yaptığınızı bize kanıtlamanız gerekir;

10. Sizinle aramızdaki iletişimler

10.1 Bizimle yazılı olarak iletişim kurmak isterseniz veya bu EULA'daki herhangi bir madde uyarınca bize yazılı bildirimde bulunmanız gerekirse myappsupport@perkins.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz veya Perkins Engines Company at Frank Perkins Way, Peterborough, PE1 5FQ, Birleşik Krallık adresine ücreti peşin ödenmiş bir posta gönderebilirsiniz. Sizinle normal koşullarda e-postayla olmak üzere yazılı olarak iletişime geçerek e-postanızı veya postanızı aldığımızı onaylayacağız.

10.2 Sizinle iletişime geçmemiz veya size yazılı olarak bildirimde bulunmamız gerekirse bunu e-postayla veya Uygulama talebinizde bize verdiğiniz adrese ücreti peşin ödenmiş bir posta göndererek yapacağız.

11. Bizim kontrolümüz dışındaki olaylar

11.1 Genel veya özel telekomünikasyon ağlarında arıza gibi makul kontrolümüzün dışındaki eylemler veya olaylar (Kontrolümüzün Dışındaki Olaylar) nedeniyle bu EULA kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getiremememizden ya da zamanında yerine getiremememizden sorumlu olmayız.

11.2 Bu EULA kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmemizi etkileyen bir Kontrolümüzün Dışındaki Olay meydana gelirse:

(a) Bu EULA kapsamındaki yükümlülüklerimiz askıya alınır ve yükümlülüklerimizi yerine getirme süremiz, Kontrolümüzün Dışındaki Olayın süresi kadar uzatılır ve

(b) Kontrolümüzün Dışındaki Olaya rağmen bu EULA kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için bir çözüm bulmak üzere makul çabayı gösteririz.

12. Dişa aktarim kontrolü

12.1 İngiltere ve ABD kanunları ile Uygulamanın edinildiği yargı bölgesinin kanunları tarafından izin verilmedikçe Uygulamayı veya Belgeleri kullanmanız, aktarmanız, yayımlamanız ya da başka şekilde dışa aktarmanız veya yeniden dışa aktarmanız yasaktır. Bunlar, özellikle geçerli kanunlara veya hükümet yetkilendirmesine aykırı olarak (a) ambargolu ülkelere, alanlara veya bölgelere ya da (b) kısıtlamalı veya yasaklı olarak belirlenen taraflara iletilemez, aktarılamaz ya da aynılarınca kullanılamaz.

13. Diğer önemli şartlar

13.1 Bu EULA kapsamındaki hak ve yükümlülüklerimizi başka bir kuruluşa devredebiliriz ancak bu durum, sizin bu EULA kapsamındaki hak veya yükümlülüklerinizi etkilemez.

13.2 Bu EULA kapsamındaki haklarınızı veya yükümlülüklerinizi yalnızca yazılı iznimiz olması halinde başka bir kişiye devredebilirsiniz.

13.3 Bu EULA kapsamındaki yükümlülüklerinizden herhangi birini yerine getirmeniz konusunda ısrarcı olmazsak veya size karşı haklarımızı icra etmezsek ya da bunu yapmakta gecikirsek bu, size karşı haklarımızdan feragat ettiğimiz ve bu yükümlülüklerinizi yerine getirmeniz gerekmediği anlamına gelmez. Tarafınızca gerçekleştirilen bir temerrüdden feragat etmemiz halinde bunu yalnızca yazılı olarak yaparız ve bu, sonraki diğer temerrütlerden de otomatik olarak feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

13.4 Bu EULA'daki maddelerin her biri ayrı ayrı uygulanır. Bir mahkemenin veya yetkili kurumun, bu maddelerden herhangi birinin yasa dışı veya uygulanamaz olduğuna hüküm vermesi halinde kalan maddeler tam olarak yürürlükte olmaya devam edecektir.

13.5 Lütfen bu EULA'nın, konusunun ve formatının İngiltere kanunlarına tabi olduğunu unutmayın. Siz ve biz, İngiltere ve Galler mahkemelerinin münhasır olmayan yargı yetkisine sahip olacağını kabul ederiz.

Bu sözleşme, Uygulamanın indirildiği tarihten itibaren geçerlidir.